Fēru salās augstākā virsotne Slættaratindur ir tikai 882m augsta, bet, lai līdz tai tiktu, ir jāpievar vismaz 500 vertikālie metri. Ja augustā viss bija zaļš un diezgan ātri tikām augšā, tad aprīļa vidū pus distance bija klāta ar dziļu sniegu. Sniegs nomaskēja arī iestaigātās takas un nācās rāpties offroadā, kas šo pārgājienu pārvērta īstā piedzīvojumā. Putenis un migla tam piešķīra vēl vairāk adrenalīna, kas rezultējās vēl lielākā priekā par virsotnes sasniegšanu. Un kā balvu dabas māte mums uzdāvināja 5min, kad mākoņi paklīda un pavērās zilas debesis ar fantastiskiem zaļibaltiem kalniem. Endomondo var skaisti redzēt, ka kāpiens ir diezgan vienmērīgs un nav arī tik stāvs, lai arī no apakšas, skatoties uz virsotni, tā neizskatās.
Kā vēl vienu must trekingā Fēru salās varu minēt lidojošo ezeru Sørvágsvatn, kas karājas uz klints malas un ar skaistu ūdenskritumu iekrīt okeānā. Šis ir viegls pārgājiens, tikai beigās ir nedaudz jāpakāpj, lai tiktu līdz klints malai un šo ezeru apskatītu gandrīz no putna lidojuma. Auto var ērti atstāt pie veikaliņa un viss kopā aizņēma ap 3h. Šī pārgājiena maršruts.
Dodoties uz Fēru salām īpaša uzmanība ir jāpievērš apģērbam, jo laika apstākļi ir ļoti mainīgi. Te ir iespēja pārbaudīt lietus jakas mitrumizturību un pārliecināties, ka ne vienmēr mm, kas rakstīti uz jakas var ticēt. Otra, ne mazāk svarīgā, ekipējuma daļa ir labi pārgājiena zābaki, un vēlams, lai tie ne tikai labi izskatītos, bet arī būtu GoroTex vai līdzīga materiāla.
No wiki:
Fēru salas (fēru: Føroyar , dāņu: Færøerne, norvēģu: Færøyene, islandiešu: Færeyjar, īru: Na Scigirí) ir arhipelāgs, kas atrodas starp Norvēģu jūru un Atlantijas okeāna ziemeļu daļu, apmēram pusceļā starp Norvēģiju, Skotiju un Islandi. Salu kopējā platība ir 1400 km2, 2010. gadā tajās bija gandrīz 50 000 iedzīvotāju.
Fēru Salas ir autonoma Dānijas province kopš 1948. gada. Lielāko daļu jomu pārvalda autonomi; sektori, par kuriem rūpējas Dānija, ir aizsardzība, policija, tieslietas, nauda un ārlietas. Salām ir arī savi pārstāvji Dānijas parlamentā.
Fēru Salas neietilpst Eiropas Savienībā. Uz Fēru Salām neattiecas Šengenas brīvās pārvietošanās līgums, tomēr nav robežkontroles, ceļojot starp Fēru Salām un jebkuru Šengenas valsti. Salas ietilpst Ziemeļvalstu pasu savienībā kopš 1966. gada.
Vesture:
Tiek uzskatīts, ka 625. gadā pirmo reizi salas apmeklēja īru mūki, kuri, neatrazdami pamatiedzīvotājus, tur apmetās uz dzīvi.
Ap 800. gadu salas kolonizēja norvēģu vikingi.
Reformācija Fēru salas sasniedza 1538. gadā, divus gadus pēc Dānijas. Tumšākais periods Fēru salu vēsturē ilga no 1655. gada, kad Kristofers Gabels valdija pār Fēru salām līdz 1709. gadam, kad nomira viņa dēls Frederiks. 1662. gadā Gabels pārņēma tirdzniecības monopolu pār salām, un tās kļuva par privātu koloniju. 1856. gadā sākās cīņas par brīvu tirdzniecību un salu neatkarību.
1814. gadā Norvēģija ieguva neatkarību no Dānijas, bet Fēru salas, Islande un Grenlande palika Dānijas karalistes pakļautībā.
1955. gadā notika sacelšanās pret Dāniju, jo fērieši gribēja iegūt neatkarību. Lai apturētu nemierus, uz salām tika aizsūtīti vairāk nekā 200 policistu.